| sabisicumine a întrebat:

Trec in clasa a 7 si nu stiu ce rechizite imi trebuie ma puteti ajuta! Mersi!

Răspuns Câştigător
| ziz a răspuns:

Pai uite o lista:
-ghiozdan;
-penar;
-2-3 creioane;
-radiera;
-ascutitoare;
-pix cu gel sau stilou;
-pic sau corector(in functie de cu ce scrii);
-1 set 12 creioane colorate;
-7-8 portofolii;
-folii pentru portofoliu;
-15 caiete dictando mici;
-10 caiete mate;
-2 caiete biologie;
-1 caiet geografie;
- 1 caiet muzica;
- 2 caiete studentesti dictando;
- 2caiete studentesti matematica;
-1 trusa geometrica;
-etichete;
-acuarele;
- 1 bloc de desen A4;
- invelitori caiete, carti.
-rezerve stilou.
Cam atat:dsper ca ti'am fost de ajutor.Pa,pa:**
P.S.: Si eu trec tot intr'a 7a:d.

4 răspunsuri:
| justagirlll a răspuns:

Caiete(calculezi si tu cate materii ai si de care caiete iti trebuie)
creioane,guma de sters,pixuri, niste markere sau caricoci(eu le folosesc la subliniat), pasta corectoare daca ai nevoie
trusa de geometrie
penar
ghiozdan
daca vrei poti sa-ti iei si coperte pentru caiete
cred ca nu am uitat nimicthinking si sper ca te-am ajutat happy
funda?

| Bluef4 a răspuns:

Treci in clasa a7a si nu stii ce rechizite sa iti cumperi? Nu prea treci pe la scoala in timpul anului, asa-i?

| denisa402 a răspuns:

Ooof ce o fi asa greu ...deci :
caiete de mate
caiete dictando
caiet de geografie. evetual ia 2 sa ai
caiet de biologie.tot 2 ca sa ai
caiet de muzica
bloc de desen dar depinde de profesor ca s-ar putea sa iti ceara dala mare
pixuri /stilou, creioane, carioci, guma de sters, asutitoare
acuam depinde si de profesor s-ar putea ca unii sa iti cearac caiet studentesc gandeste-te si tu cum ti-a cerut anul trecut ca doar tu sti ce caiete iti cer profii tai

| Alex_8669 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa iti iei inainte de a incepe scoala. Luni cand ti se va da orarul vei calcula cate caiete iti trebuie.
Daca vrei neaparat sa le iei, cumpara:
15 caiete dictando, 15 mate, pixuri, creioane, 2 blocuri de desen, coperti la caiete, laughing, pixuri, creioane, linie si gume de sters laughing! Sa nu uitam de caietul la muzica.