| alexei86 a întrebat:

Salutare,

Am creeat un canal youtube in care postez video-uri despre cazuri neelucidate.

Canalul se numeste Reale si Paranormale iar daca sunteti interesati de asa ceva va astept sa dezbtatem.

Link-ul canalului il gasiti mai jos iar orice sfat e bine venit!

https://m.youtube.com/channel/UC_IStDid6L8phsJyAQg7pqQ

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu am un canal de vreo cateva luni, si uite ce iti zic eu:
Ai un Content foarte bun, care prinde foarte bine. Poti sa te lansezi foarte usor. Daca vrei ceva abonati sa arate bine la ochi cand cineva intra pe canalul tau, incearca Subscriber train.
Scrii corect gramatical si vorbesti destul de frumos, lucru pentru care te felicit. Sa ai grija totusi cu drepturile de autor. Nu poti folosi orice de oriunde. Asa ca daca nu ai un video 100% cu material facut de tine (inclusiv poze/muzica) nu te avanta la monetizare. Incearca sa fii activ si sa comentezi multe videoclipuri, dar sa nu te abonezi la sute de canale, eventual la niciunul. Postezi lucruri inedite, asa ca daca ai succes vei ajunge foarte popular intr-un timp foarte scurt.
Am observat ca folosesti mult scris galben. Incearca eventual sa scrii lucruri intr-un cadru si sa pui pozele/filmele in altul, dar scrie putin si concis daca faci asa, ca sa nu plictisesti vizualizatorul.
Cel mai bine e sa vorbesti tu, si chiar si mai bine sa apari la camera, dar nu fa asta decat daca esti sigur ca arata "profesional" deoarece daca te filmezi cu telefonul o sa displaca. Daca ai timp si esti devotat, fa o pagina de facebook, una de wikia si oriunde altundeva ai ocazia, fa o pagina.
Daca chiar esti pasionat, poti incerca sa te avanti la programe complexe de editare video, cum ar fi Sony vegas sau ceva din Adobe. Foloseste preferabil muzica de background (ca sa iti dau un sfat incerca incompetech, de la kevin macleod, e fara drepturi de autor, sau NCS) si nu muzica noua, si preferabil doar instrumentala. Si apropo, linkul canalului e gresit.
https://www.youtube.com/channel/UC_IStDid6L8phsJyAQg7pqQ e cel corect. Apropo, verifica-ti contul daca inca nu ai facut-o, si obtine o adresa personalizata. Iti dau ca exemplu canalul meu, www.youtube.com/c/TheBlackFlash. Uneori daca te simti in dispozitie, fa un videoclip doar in care vei vorbi despre o opinie, asta va atrage multi vizualizatori. Iti recomand ca la un videoclip, sa pui in descriere niste resurse (linkuri cu informatii despre caz). Si inca un secret: daca vrei sa ajungi in top, fa zeci, sute de videouri, cu 2-3 nu ajungi niciodata departe(cazul meu). Daca vrei sa discuti cu mine, da-mi un mesaj pe TPU. Poate chiar vom colabora(eu fac animatii, logo-uri si ilustratii). Si inca un sfat: Cand scrii mult, lasa mult timp textul pe ecran. Eu de exemplu nu apuc sa citesc. Incearca sa citesti cu voce tare ce ai scris, atunci iti vei da seama cat trebuie sa lasi.
Si succes in continuare. Si nu te lasa niciodata! Ai fler, si un subscribe de la mine.

| alexei86 explică (pentru anonim_4396):

Salut!

Mi-ar facea placere sa colaboram. Eu tin sa precizez ca sunt nou in acest domeniu dar ma atrage. Practic am inceput de la zero, nu am echipament performant dar pot sa gasesc destula documentatie despre diferite cazuri si pot vorbi despre ele. Imi plac cazurile criminalistice si evenimentele neelucidate si in special de-aia si doresc sa postez video-uri mai ales avand in vedere faptul ca in Romania multa lume nu stie mare lucru despre asa ceva. Lasa-mi o adresa de mail si tine legatura, desigur daca mai doresti.

Numai bine!

3 răspunsuri:
| KNST a răspuns:

Initiativa ta este buna. Timida, dar de laudat. Bravo!
O sa dau drumul la comentarii pe canalul tau, poate atragem mai multi vizitatori.winking Subiecte sunt o droaie.

| Hapex a răspuns:

M.am aboat și mi se pare un canap superb, fundă?