| AnimeChu a întrebat:

Ceva recomandari de carti, va rog frumos? :O3 Am 14 ani, dar va rog nu Jules Verne sau Alexandre Dumas, caci am citit cam tot de acesti autori. Vreau... altceva... Fundita ^_^

Răspuns Câştigător
| Chu a răspuns:

Zece negri mititei de Agatha Christie:X

12 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Caută ciclul "Cavalerii" de Ioan Dan. Sînt PATRU volume. De fapt trei şi apoi o alta. Ele se numesc : "Curierul secret", "Cavalerii " şi "Taina cavalerilor" ( acestea trei de citit în această ordine) şi apoi " Cavalerii ordinului Basarab".
Caută cărţile ( vreo 14 - 15) din seria Sven Hasel.
Toate de care îţi scriu aici sînt EXCEPŢIONALE.
Caută tot ce poartă numele Rodica Ojog Braşoveanu.
Radu Tudoran -"Toate pînzele sus"
Cărţile semnate de Mihail Drumeş, Cella Serghi sau Octav Dessila.
Lectură plăcută!

| Crissena a răspuns:

Coliba unchiului Tom, La rascruce de vanturi (iti garantez ca dupa o varsta incolo o sa o recitesti cu alti ochi si alt suflet), Singur pe lume, Ciresarii

| luiza a răspuns:

Daca ai citit Dumas incearca si Paul Feval, sau Michel Zevaco

| bunny_6472 a răspuns:

Uita cateva care mie mi-au placut
-singur pe lume de hector malot
-cartile junglei
-povestea fara sfarsit(nu mai stiu de cine este scrisa, dar e foarte frum)
funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misiunea walkiria-o super carte
pshihokilleri-alta super carte
fantoma-povestea unui agent secret american-o alta super carte
Profețiile Maya pentru 2012-o mega super carte
si totusi biblia are dreptate.super carti fiecare carte mi-a luat sa o citesc maxim 4 zile sunt fascinante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mandrie si prejudecata
Jane eyre
Cuore-inima de copil
Print si cersetor
Piciul de Alphonse Daudet
Twilight
Aventurile lui Tom Sawyer
La rascruce de vanturi
Pe aripile vantului
Cartea minciunilor
Printul bufonilor
Astea le-am citit eu. Sper sa-ti placa, lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti voi da cateva titluri de carti care mie mi-au placut :
Stephen King:Mobilul, The Shining...in fine, orice de S.K.
Cronicile Wardstone de Joseph Delaney
Tunele de Roderick Gordon&Brian Williams
Orice de John Saul.
Orice de Anne Rice.

| MariaChrii a răspuns:

Pentru tine cu toata inima SIngur pe lume de hector malot desi e mare o sa iti placa la nebunie(cel putin mie mi-a placut) si e o lectura usoara

Răspuns utilizator avertizat
| DORICE a răspuns:

Castelul din Ronquerolles de Frederic Soulie;
Academia Vampirilor de Richelle Mead;
Rosu si negru de Stendhal;
Tudor Ceaur Alcaz de Ionel Teodoreanu.

| ComeAsYouAre a răspuns:

Jurnalele vampirilor l.g. smith sunt 6 carti

| aurora213 a răspuns:

Povestea fara sfarsit