| AureluDauCuSpellu a întrebat:

Salutare, TPU! Am o întrebare, dau funda!
Ce efecte are pe termen lung suprainformarea publicului despre unele informații asupra mediului? Ar putea duce la un scenariu de film gen 2012 real?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Una este suprainformare si alta este constientizare.Noi nu suntem inca in niciuna din aceste doua etape.

Răspuns utilizator avertizat
| adryang78 a răspuns:

Excesul de informație n-are nicio legătură cu evoluția condițiilor climatice. De-a lungul a milioane de ani, clima s-a schimbat drastic, de mai multe ori. În ultimele secole, schimbările climatice au fost accelerate de factorii poluanți generați de omenire, și de aceea se resimt mai acut.