| JBeebsAndUsher a întrebat:

Sara' bunahee hee. daca vrei sa iti faci un tatuaj permanent. atunci cand iti face iti curge sange? confused. si te doare tare saw numa umpim? big grin nu stiu dc da acum pe moment mi-o venit faza cu tatuajele permanente si nah laughing [ nu vreau linkuri big grin ]. fundita kn imi explic mai binehee hee kiss

Răspuns Câştigător
| Aura a răspuns:

Depinde de zona in care vrei sa-ti faci tatuajul. Eu am tatuaj, si a durut destul de tare. Daca zona in care-l faci e sensibila, da doare destul de tare, daca nu te doare f putin. Mai mult de gadilalaughing stiu suna amuzant dar chiar asa e laughing Mai mult te sperie bazaitul acela al aparatului aluia, care vibreaza asa, dar daca e o persoana profesionista care iti face tatuajul, nu te va durea prea tare. happy Doar ca trebuie sa te gandesti foarte bine daca vrei sa-ti faci tatuaj, mai tarziu sa nu-ti para rau. happy

9 răspunsuri:
| christina1370 a răspuns:

Buna:)

Cand iti faci un tatuaj, de orice fel(permanent sau nu), nu curge sange. Daca vorbim de durere, depinde de zona unde il faci, in zonele cu piele mai fina doare mult mai tare( de ex pe gat, pe glezna, pe incheietura mainii). totusi depinde si de om. pe unii ii doare mai tare pe unii mai putin. cert e ca doare in orice caz.
bafta

http://www.starszone.eu/membrii.php?id=6182( intra pls)
xoxo

| allleeeee a răspuns:

Pai nu iti curge sange si da, te doare dar cred ca este o durere suportabila.
Uita-te si tu la Miami Ink de pe Discovery.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, daca iti faci un tatuaj permanent trebuie sa fi constient/-a ca iti va ramane tata viata. Cand ti-l faci nu'ti curge sangelaughing. Te doare putin, acum depinde de fiecare persoanahappy...Eu zic sa te gandesti mai bine inainte sa-ti faci un tatuaj.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te doare de moribig grin Nu, nu curge sangetongue, Dar sa nu`ti para rau apoi ca l`ai facuthee hee Ca apoi numai cu laserul il scotihee hee si durerea e insuportabilabig grin Eh acum faci cum vreioh go on Oricum eu nu mi-as sacrifica pielea pentru un tatuaj de tot nimicu' romanescoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totul depinde si de omu care ti-l face si de tine. Daca ai pielea sensibila normal ca o sa te doara.si oricum gandeste-te daca vrei un tatuaj deoarece nu iti faci unu doar ca este cool si te plictisesti de el, il faci ca sa reprezinte ceva sau sa arate o poveste

| sallysirop a răspuns:

Nu iti curge sange o sa se inroseasca, bine asta depinde si de pielea omului. si te doare, dar suportabil...

| crrinnaaa a răspuns:

Am fost cu prietena mea ce mai buna cand si facut tatuaj permanent, si am luat cu ea din cauza ca ii era frica... dar sti mai mult te sperie zgomotul facut de aparatul ala decat tatuajul in sine...
si da a zis ca e o durere suportabila ca atunci cand te intepi intr-un ac... dar acela e de mai multe ori si dupa maxim 2 minute te obisnuiesti
acum depinde si zona
cel mai mult doare cand ti-l faci pe burta sau pe gat

| loredanna a răspuns:

Eu am 2 tatuaje. unul pe glezna si unul pe spate. m-a durut la inceput f putin ca niste piscaturi dar mai apoi iti amorteste zona si nu mai simti nimic. iar cel de pe gezna mi-a curs un fir de sange.

| LadyBya a răspuns:

Eu nu am tatuaj si nici nu as vrea sa fac. Dar de durut te doare.Depinde si de locul tatuajului.De exemplu:iti faci un tatuaj pe picior:nu o sa doara foarte tare(dar o sa doara un pic). Daca iti facu pe burta:O DURERE MARE!
Sper ca te-am ajutat un pic.