| aliona_6797 a întrebat:

Se poate compara muzica din zilele noastre cu muzica de odinioara? Zgomotele tehnologizate care se armonizeaza aparent sunt ceea ce se vinde astazi, sa fie ele oare si ceea ce se asculta cu placere in general?

Răspuns Câştigător
| Mihaela_2782 a răspuns:

Dupa parerea mea "muzica din zilele noastre" e groaznica. Acum oricine poate canta, si nu mai e vorba de talent ci doar de aspect si bani. Muzica mai veche, "de odinioara" este o adevarata comoara pe care multi nu stiu sa o aprecieze. Deci in nici un caz nu putem compara muzica de atunci si de acum.
Totusi mai sunt si oameni talentati care stiu ce e frumos. Din pacate printre acesti oameni, putini sunt romani.
Cum am putea compara asta: http://www.youtube.com/watch?v=EkHTsc9PU2A cu asta: http://www.youtube.com/watch?v=j7_mBDwnR_U?

4 răspunsuri:
| Shatzie a răspuns:

Si, ce e mai rau e ca zgomotele cu pricina sunt insotite de un playback mizerabil. Desi, daca stau bine si ma gandesc, daca le pui pe pitzipoancele astea sa cante live, te impusti!

| Kristina_3133 a răspuns:

Sunt de acceasi parere cu Mihaela! Inspirat raspuns!

| afterlife a răspuns:

In prezent nu mai exista muzica buna.au ramas doar trupele vechi, muzica veche.tot ce iese acum pe piata comerciala pot spune ca e ''o minciuna'', se lanseaza tot felul de bombe sonore...nimic bun, nimic de calitate, fara mesaj, intr-un cuvant-prost.

| oliviaronti91 a răspuns:

Da, asa a ajuns lady gaga in topuri la vizualizari ( http://www.readwriteweb.com/archives/top_10_youtube_videos_of_all_time.php ) si muzica de CALITATE care chiar merita sa fie in topuri nu mai are niciun loc. Muzica comerciala e cea mai ascultata, dati pe aproape orice post tv pentru. muzica sau pe un post radio (Si nu numai in Romania).