| imitatiedeom a întrebat:

Se presupune prin absurd ca vreau sa public o carte, cum fac asta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati:
-Trimiti manuscrisul la mai multe edituri, care publica carti de genul celei scrise de tine si speri ca le va placea si o vor publica, caz in care vei primi si o suma pentru drepturi de autor.
-O publici pe cheltuiala ta, luand legatura cu o tipografie. Numai bine!

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Te duci la o editura sa ti-o publice happy

| DjL99 a răspuns:

Pai intai vorbesti cu o editura, apoi discutati despre carte (detalii: drepturi de autor, coperta, data aparitie, pretul cartii etc.) si cred ca dupasta poti sa o publici.