| OleseaM a întrebat:

Vreau sa-mi scriu o carte, cum pot s-o public?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru publicare ai 2 posibilitati:
1.O trimiti la edituri de gen si daca place uneia o s-o retina si o sa o publice, caz in care vei primi si ceva bani.
2.O publici, pe cheltuiala ta, la o tipografie. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

O duci la o editura pentru a ti-o publica.

| Empathizer a răspuns:

Dupa ce o scrii, contactezi o tipografie sau o editura.

| vrabiuta a răspuns:

Daca vrei sa scrii o carte e bine dar trebuie sa gasesti un sponsor sau o persoana care sa suporte cheltuielile daca ai asa ceva te duci la o editura si vezi ceti vor spune dar inainte so publici iti sugerez sa ceri sfatul unui critic sau sa faci un sondaj sa vezi daca subiectul carti prinde la public ca sa nu te trezesti ca ai irosit bani degeaba.succes

| tessa01 a răspuns:

Prima data gandeste.te cum/ce sa scrii si dupa aceea cum sa o publici.