| didi13842 a întrebat:

Spuneti-mi tipuri de creioane si pentru ce sunt adica:2b pentru portret si incontinuare spineti
daca puteti pe toate ..Multumesc Dau fundulitaaa pentru cel mai de folos rasp si cu cele mai multe tipuri

Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la fondul plastic, cei de acolo te vor indruma cel mai corect ce tip de creioane trebuie sa folosesti sau carbune.In magazine gasesti si creioane care nu corespund cu ce scrie pe ele.

3 răspunsuri:
| DenisukaTzutzy a răspuns:

Pentru a crea un portret nu e nevoie de anumite tipuri de creioane doar de unul cu varf subtire si de unul pentru fundal cu varful mai gros si eventual mai putin inchis la culoare. Funda?