| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva unde gasesc rezumate la orpere de shakespeare si alte carti mai lungi pe care le credeti voi intresente(dati niste exemple de romane va rog)

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Prin anii 70 a apărut o carte cu repovestirea pieselor de teatru ale lui Shakespeare. Circa 20 dintre acestea. Nu mai ţin minte cum se numeşte. Cred că o poţi afla de pe internet.

| flower_3416 a răspuns:

Pai ...romane ce mi se par mie interesante(si citite) :Jeane Eyre
Numele Trandafirului-Umberto Eco
Jurnalele Vampirilor
Casa Budenbrok
Fabiola(sau biserica din catacombe)
Diamantele Negre-Jokai Mor
Jocul de Smarald-Ioan Petru Culianu
Ultimul Testament-Sam Bourne
Cadavru din Biblioteca-Agatha Christi
Consider ca acestea sunt romane foarte interesante. dupa parerea mea caci le-am citit.

| SergiuM a răspuns:

Si un rezumat unde gasesc, ca pe mine astea ma intereseaza.