| Denișaaabaahhșoh a întrebat:

Da. ti. mi exemple de carti, romane... Dar nu foarte lungi ca:"singur pe lume" care are 600 de pagini.Mersi.Vot si Funda:*

Răspuns Câştigător
| Bullweif a răspuns:

Marile sperante, de Charles Dickens ar fi ok, Cocosatul sau Micul parizian, de Paul Feval, Manusa de otel, tot de Paul Feval. Ca sa le incadrez ca gen, sunt aventura/romance, fara multe chestii complicate, numai bune pentru varsta tahappy sper ca am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Citeste bibilia ca e in limba Romana.

| Bullweif a răspuns:

Depinde ce tip de romane te`ar interesahappy da`mi pm si iti pot propune multe din ele.

| Denișaaabaahhșoh explică:

Nu conteaza.Dar de cls. a VI-a sau a VII-a