| Dhdjnd a întrebat:

Stiti cumva pentru ce varsta este cartea "O crima perfecta"?

12 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

18+

| Furnicuta000 a răspuns:

"Book details
Author: Holly Jackson.
Genre: Mystery.
Topics: Brothers and Sisters, Great Girl Role Models, High School, Misfits and Underdogs.
Book type: Fiction.
Publisher: Delacorte Press.
Publication date: February 4, 2020.
Publisher's recommended age(s): 13 - 18.
Number of pages: 400"

Deci peste 13 ani. E de fapt o carte pentru adolescenti

| KR0N5TADT a răspuns:

Cărțile SciFi sunt pentru orice vârstă.

| darrio2007 a răspuns (pentru KR0N5TADT):

Ti se pare sci fi?

| KR0N5TADT a răspuns (pentru darrio2007):

Da.

| darrio2007 a răspuns (pentru KR0N5TADT):

E roman politist.

| Brizbriz a răspuns (pentru darrio2007):

Ideea de "o crima perfecta" e pura fictiune oricum ai lua-o
era o chestie intr-un film cu hoti: "daca te poti gandi si preveni 50 de chestii care pot merge gresit, atunci ai ratat cel putin alte 50 la care nu te-ai gandit"

| KR0N5TADT a răspuns (pentru darrio2007):

Crima perfectă nu există, deci pentru mine este ficțiune. Știi câte cărți cu titlul "O crimă perfectă" există în lumea asta? Până și nepoată-mea a scris una.

| KR0N5TADT a răspuns (pentru Brizbriz):

True.

| darrio2007 a răspuns (pentru KR0N5TADT):

Este doar un titlu de roman. Dar fictiunea de care spui lipseste in acest caz. Tot roman politist este.