| emanuela2005 a întrebat:

Stiti retete de slime fara borax/persil etc? Am lipici, deci nu e asta vreo problema( lichid, aracetul e mai scump).

2 răspunsuri:
| emanuela2005 explică:

Cu glicerina boraxata se poate face slime, daca pun doar lipici si colorant? Merge sa fac fluffy( cu spuma de ras)? Trebuie pusa apa?

| Pintea_Denisa_1999 a răspuns:

Da! stiu eu. eu il fac cu lipici cu pva si cu glicerina boraxata de la farmacia Punkt cu 3 lei si daca vrei culoare daca nu ai colorant alimentar poti da culoare ori cu acuarele ori cu carioci