| Lullly a întrebat:

Stiti site-uri interesante cu geti si daci? Informatii neobisnuite pe care nu toti oamenii le stiu despre geti si daci.De ex: cetati dacice mai putin cunoscute...
Merci!happy

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Http://locuridetaina.ro/? p=110

1 răspuns:
| johan a răspuns:

"DRACO-chipurile de piatra" este un documentar din 2012 despre geto-daci, cu multa imagine si informatie scrisa autentica. Productia s-a finalizat dupa 1 an si jumatate.

Trailerul il gasiti aici:
http://www.youtube.com/watch?v=pnv5gR3b1J4

"DRACO-chipurile de piatra reprezinta un voiaj cinematografic in antica Dacie, o intalnire cu Zalmoxis, zeitatea uitata a getilor, o suita de intrebari, controverse si imagini relevate mot-a-mot de textele scriitorilor latini si greci contemporani.
Un portret autentic cioplit in piatra de fabulosii artisti romani.
O reteta cinematografica unica, o calatorie vizuala fascinanta in timpurile stravechi"

Mai multe informatii gasiti pe www.dracofilm.blogspot.com