| Alexutzuxx a întrebat:

Pe ce site gasesc informatii despre daci si romani

Răspuns Câştigător
| Teils a răspuns:

Salut! Uite:
- http://edelfi.wordpress.com/2009/04/14/dacii-adevaratii-stramosi-ai-nostri/ -> despre dacii
Iar despre romanii nu am gasit deoarece se face confuzia dintre : romanii - noi si romanii din Roma :|

16 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Daca tastezi pe google cuvintele cheie : "daci", "romani ", "istorie" gasesti destula informatie din care poti selecta ceea ce ai nevoie! uite una : "Istoria Daciei romane" http://www.scribd.com/doc/3005261/Istoria-Daciei-romane Spor!

| IIIx333III a răspuns:

Pe wikipedia. Dar daca vei da pe google "despre daci si romani" sigur vei gasi niste referate foarte bune, postate pe mai multe siteuri. Succes! Funda?

| Violent a răspuns:

Wikipedia.org cred ca pe asta poti gasi.

| Violent a răspuns:

Wikipedia.org

| RaLuX_5234 a răspuns:

Tu n-ai auzit de googlelaughing?

| Spike189 a răspuns:

Pe Google, intrii pe www.google.ro, si scrii : Daci si Romani, si o sa iti apara mai multe pagini, le iei si tu la rand si vezi care te ajuta mai mult. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe google laughing)

| Puku a răspuns:

Nu stiu nuici-un site dar te pot ajuta eu:
dacii fac parte din neamul tracilor cu capitala Sarmisegetuza.ei au fost numiti de turci geti.ei credeau in zeul Zalmoxis (zeul cerului si al pamantului). ocupatii:cresterea animalelor, cultivarea pamantului, vanatul, pescuitul, schimbul de produse..cam atat stiu eu

| johan a răspuns:

"DRACO-chipurile de piatra" este un documentar din 2012 despre geto-daci, cu multa imagine si informatie scrisa autentica.

Mai multe informatii gasesti pe http://dracofilm.blogspot.ro/