| NuConteazăCine a întrebat:

Tocmai am intrat la colegiu (filologie) insa imi doresc (in viitor) o cariera in psihologie sau politica... trebuia sa dau la stiinte sociale? (nu am dat fiindca nu stiam prea bine in ce consta acest profil) ce facultate ar trebui sa urmez?

Răspuns Câştigător
| shishilik a răspuns:

Eu sunt la filologie, in clasa a XII-a, si dau la Psihologie. Iar diferente dintre filologie si stiinte socile o fac cateva ore de latina in plus, si cateva de romana in minus. Cel putin asa e la minehappy

Urmeaza ce facultate doresti, ca pana in clasa a XII-a ai timp sa gasesti ceea ce iti place cu adevarat.

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Faci psihologie sau inalte stinte politice si drept administrativ. Dar pana in clasa a XII a o sa te mai razgandesti tu de cateva ori.

| cristi27 a răspuns:

Nu stiu in ce masura iti trebuie studii la stiinte sociale, din clasa politica actuala nu stiu cati dintre politicieni au studiile astea

| Viuvi a răspuns:

Sa stii ca in ziua de azi pentru prea putini conteaza liceul90% conteaza facultatea!
Liceul te pregateste, sa fii informata pentru facultate dar lucrul asta il poti face si tu singurica acasa, asa ca nu e nicio problema daca ai dat la filologie.In plus, filologia este pe uman la fel ca stiintele sociale si cu cateva diferente date te poti muta oricand la celalalt profil!
Te-am pupat si succes pe mai departe!