| Supersuper123 a întrebat:

Trebuie sa particip la un concurs de cantat in 3 zile si sunt varza cu vocea... Sunt foarte ragusita... Poate cineva sa imi zica un remediu rapid? Mersiwinking

Răspuns Câştigător
| Parizzianu a răspuns:

Eu zic sa faci repaos vocal macar o zi! Incearca sa nu vorbesti decat daca esti absolut necesar, sa nu bei lichide nici calde nici reci la temperatura camerei si intr-un pahar cu lapte amesteca un ou si o lingura de miere de albine cu putin zahar dupa gust, laptele sa fie putin putin caldut te va face ca nou si daca esti varza cu vocea incearca sa iti schimbi profu de canto sau sa verifici daca metodele tale de emitere a sunetului sunt corecte, mare grija cu corzile vocale sunt foarte sensibile si daca le-ai deranjat duc la probleme serioase spun din experienta proprie!

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Un remediu băbesc, ouă crude dacă se poate de prepeliţă! Baftă!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Suc natural de citrice, direct de la storcator, putin peste temperatura camerei.