| andreea_gabriela a întrebat:

Urmeaza sa am un concert de Craciun impreuna cu corul la care sunt. Ok, nu e problema concertul, insa vom avea si o interpretare a nasterii Mantuitorului. Cum ma pot pregati incat sa fiu sigur ca nu uit replicile? Invat, invat, dar la sceneta nu e ca la concert. Emotiile sunt mai mari si e posibil sa ma pierd. Cum fac?

1 răspuns:
| RayMiller a răspuns:

Încearcă să scapi de emoții negative, pentru că ele te fac să uiți replicile. Sau dacă e chiar foarte rău, scrie pe mână începutul fiecărei replici, gen primul sau primele doua cuvinte.