| AvalohAlyn a întrebat:

V-ati propus vreodata sa incepeti o ampla lectura de carti? Sau v-ati cumparat vreodata mai multe carti si vreti sa le cititi? Din acelasi domeniu etc? Spuneti cate ceva despre lectura de carti.
Eu incep o lectura de carti de teologie+psihologie.Ma intereseaza mult domeniile.Nu vreau sa ma laud, iertati-ma daca asa pare.
Voi?

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

N-am citit niciodata cu programare... s-a intamplat sa caut o carte anume, sau un autor, dar nu mi-am propus sa citesc un domeniu. Am citit haotic, mai ales in adolescenta, cam tot ce imi pica in mana.

| ella2o a răspuns:

Nu am avut niciodata in plan sa incep o lectura, poate si pentru ca am citit constant in ultimii ani.Singurele dati in care imi cumpar mai multe carti sunt cele in care dau peste un autor care ma fascineaza. happy Ca gen, le-am incercat pe toate, si am ajuns la concluzia ca romanele horror sunt cele care ma bucura cel mai mult, ca fictiune. Iar ca si informatii, iubesc cartile de anatomie si psihologie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine sa citesti! Probabil esti la liceu, foarte putine persoane mai citesc in ziua de astazi. Lectura este refugiul sufletului.
Mie imi plac romanele clasice, SF si cele despre stiinta(cosmochimia etc).

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Cartile Agathei Christie care sunt geniale happy

| ElectronicSound a răspuns:

De obicei mi-am cumparat o carte si daca avea continuari mi le-am luat si pe celelalte. Eu citesc de toate:cu vampiri, cu crime, romanesti

| kyGirL a răspuns:

Mie imi plac cele trailer cum ar fi: Academia Vampirilor,Cronicile vampirilor, jurnalele vampirilor, Twilight, Nu plange sub clar de luna, paranormal etc etc.Mi se par foarte interesante si le recomandhappy

| euwik a răspuns:

mie imi plac romanele politiste, sunt geniale big grin ( Poirot, Miss Marple - Agatha Christie, Sherlock Homes etc)