| alice.twilight a întrebat:

Va cer putin ajutorul...am de facut pentru ora de desen o pictura in care culorile sa fuzioneze si nu stiu cum sa fac.ni s-a spus ca trebuie sa udam putin foaia si sa aplicat culorile dar sa fie mai sterse:XXXXsi nu imi iesesadprofesorul nu ne-a aratat cum sa facem... Voi stiti? daca da imi puteti explica?

Răspuns Câştigător
| FlaviuZz a răspuns:

A fuziona=a se combina
Incearca sa folosesti multa apa la culori(sa fie neaparat in ulei, nu din alea uscate), pui o culoare cu multa apa apoi langa acea culoare pui o alta culoare[dar exact langa] si aceasta cu multa apa si vor incepe sa se combine...si tot asa
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

1 răspuns:
| Helăăău a răspuns:

Fa un curcubeu in care sa se faca o usoara trecere de la rosu la Orange la galben. etc :d