| Fazzoletti a întrebat:

Va rooooooooog mult am un proiect la romana si trebuie sa jucam un fragment sau o piesa de teatru de 10 min. am cautat aproape tot week-end ul si nu gasesc nimic!
problema e ca noi suntem 2 fete si 2 baieti in grupa, vrem sa fie ceva amuzant si sa jucam toti!
va rog am nevoie de sfaturi gen nume de piese de teatru si unde le pot gasi

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Puteti sa inventati sau sa va inspirati de la "in puii mei". Puteti face ceva cu boc, base, udrea si un reporter.SAu Naomi si cele 3 veverite(daca te`ai uitat la Mondenii pe prima tv). Inspira`te de la tv.Sau faceti o versiune remixata 2010 de la o poveste clasica, gen alba ca zapada.Mult noroc, sau cum se spune in teatru, bafta!

4 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Eu fac teatru de doi ani si pana acum nu prea am facut scenete din 4 persoane.
am facut justitie de caragiale- 3 persoane.
five o`clock caragiale-5 persoane
nota 3-6 persoane.
Imi pare rau.
Apropo, toate cele 3 scenete sunt amuzante.
Poti cauta pe Vplay- five o`clock, acolo este postata sceneta noastra, poate te ajuta cu ceva.

| ERMO a răspuns:

Nu stiu ce clasa esti? De obicei la teatru trebuie sa te ghidezi dupa o povestire o schita etc.Iti sugerez sa iei op piesa de lui caragiale si sa o regizezi astfel incat sa arate super.Mult succces

| Riyukii a răspuns:

Pai, eu am ceva, dar cu doar 2 personaje, si foarte amuzant.

| Riyukii a răspuns:

Incearca dl. goe.cate persoane avea?