| MelissaGreenEyes a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa aveti un deja-vu? Daca da, cum v-at simtit atunci? Ce credeti despre asta?

Răspuns Câştigător
| Nyku_5126 a răspuns:

Da!
Desi sincer nu prea cred in lucrurile astea, chiar am simtit-o pe propria piele. Acum vreo 9 sau 10 ani nu mai sunt sigur, aveam eu vreo 8, 9 ani, si scoala organizase o tabara la mare pentru cel mai bun elev din fiecare curs. Cum eram un bun elev si primul din clasa pe vremea aia trebuia sa merg eu. Aflasem de veste cu vreo 3 saptamani inainte de a merge. Dupa cateva seri dupa ce aflasem, nu retin exact cate, am visat ca merg la mare si ca ajungeam in fata la hotel, mergeam pe un hol lung si intram intr-o camera la finalul holului. Nu i-am dat importanta, un vis ca oricare altul. Ei ajunse si ziua in care treabuia sa mergem la mare, nu mai stiu la ce ora am plecat dar stiu ca am ajuns la Navodari pe la 5 si jumata dimineata si pe la 6 am ajuns la hotel (sau pensiune nu stiu sigur ce era), am intrat si am ramas cateva secunde blocat, holul pe care mergeam spre camera era exact ca cel care il visasem eu. Dupa 1 minut de mers am ajuns in fata la camera, profesoara a deschis usa si am ramas cu gura cascata, era exact camera care o visasem, o camera mare cu multe paturi si despartita in doua. Inca nu-mi pot explica acest lucru, nu fusesem in viata mea in Constanta pana atunci si nici intr-o camera asemanatoare.

11 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Intr-o perioada in care eram grav bolnav, deci stateam doar in casa in pat, si aceasta a fost timp de citeva luni, am avut citeva vise interesante, vise in care am trecut prin locuri nestiute pina atunci si in care m-am intilnit cu persoane pe care nu le cunoscusem. Mai tirziu, de-a lungul a vreo 3-4 ani, am descoperit ca nu erau simple vise, ca acele locuri existau, caci le vedeam pe viu. Interesant a fost ca in vis aveam uneori si starea pe care o simteam chiar cind treceam prin acel loc. La persoane a fost si mai si. Odata chiar visasem aproape exactpersoana, gesturile si cuvintele pe care le-a spus timp de citeva secunde acea persoana. Cum m-am simtit? Desigur ca surprins. Uimit. Nu intelegeam ce se intimpla, de ce eu visasem acele locuri, stari emotionale sau persoane. Nici azi nu inteleg, deci nu stiu inca ce sa cred. Interesant e ca, pe cind eram bolnav, eu nu mai sperasem sa mai vad vreun loc, sau sa mai cunosc vreo persoana. Nu mai avusesem speranta prea mare de viata, si cu atit mai mult mi se pare uimitor ca totusi eu visam ceea ce am ajuns sa traiesc mai tirziu.

| ICanLoveYou a răspuns:

Da am patit de cateva ori si m-am simtit ciudat si m-am blocat pe moment dar e destul de tare.

| BabalGam a răspuns:

Cand merg la baie -am un sentiment de deja-vuhee hee

| Nik a răspuns:

E un sentiment cam naspa Deja-vu si cred ca ar suna mai bine rutina

| ionik_1763 a răspuns:

Am avut de foarte multe ori aceasta senzatie.Si eu cred ca visez asta deoarece odata am avut un vis despre o bunicul meu care a murit iar eu eram la o aniversare.Toti dansau exact cum era in vis mi-a sunat telu si mi-a zis mama ca a murit bunicu...nu e chiar cel mai bun exemplu dar altele n'am cum sa le explic...sorry.

| Pitic a răspuns:

DA!
Ni se intampla tuturor!
Pe mine ma trece un fior, acum 2 ani sau 3 nu stiam ce insemna deja-vu si mi se parea ceva iesit din comun si oarecum ma speriam, credeam ca am visat lucrrul respectiv.

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Da. mi se intampla sa am asa ceva tot timpul tot timpul simt ca sa mai intamplat asta odata si ma simt ciudat de parca totul se repeta

| PinkY a răspuns:

Chiar mi s-a intamplat de cateva ori sa am impresia ca am mai fost exact in acel loc sau ca am mai facut exact acel lucru. Pe moment mi s-a parut ciudat. E totusi interesant cand ti se intampla.

| MistikkGirl a răspuns:

Pai mi s-a intamplat de multe ori, de ex am plecat vara trecuta la camping si am cand am intrat in detasament, am vazut foarte multe fete cunoscute, dar stiam sigur ca nu le-am intilnit niciodata! Si simteam ca le cunosc, si vreeam sa-mi aduc aminte de unde le-am vazut, dar nicidecum! Dar Tie ce ti s-a intamplat daca nu-i secret love struck

| SweetCherry a răspuns:

Da am avut.Cate odata inainte de a face un lucru ma ia brusc cu frisoane inchid ochii si ma vad cazand sau alunecand, vine o masina si ma calca chestii de astea si ma razgandesc si nu ma mai duc si apoi astept sa vad ce se intampla. Mi s-a intamplat de multe ori.

| boyandme a răspuns:

Eu in fiecare zi am asa ceva. de multe ori pe zi. Nu le da atentie! nu rezolvi nimic daca le dai nu?tongue