| Bogdy11v a întrebat:

Vreau sa fiu actor.
Ce sfaturi imi dati?

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ca să devii actor e nevoie de talent și de multă muncă. Va trebui să faci cursuri de canto, dans, poezie... Apoi facultate de actorie. Va trebui să te pricepi la toate câte puțin și să știi să intri în rol, să trăiești în pielea personajului.
Pentru început poți repeta în fața oglinzii, iar când prinzi ceva mai mult curaj, în fața prietenilor, familiei...
Succes.

| AlexCrb a răspuns:

Vino acasa la 2 noaptea beat mort si incearca sa ii minti pe ai tai ca ai fost la meditatie. Daca reusesti du-te la actorie.

| Vichtory a răspuns:

Du-te la o facultate de actorie si apoi vei obtine o diploma, astfel vei putea fi. multa bafta. Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| Scherimuvi a răspuns:

Ca sa fi actori trebuie sa ai o minte super buna trebuie sa inveti o gramada dar din partea mea succes

| AndreeaSakura a răspuns:

Incearca un spectacol de mima sau o scurta dramatizare dupa o opera literara pe care sa il dai in fata prietenilor,parintilor sau colegilor. Daca vei fi aplaudat si felicitat, nu te mai gandi! Direct la un curs de actorie! Iar apoi, cine stie? Poate te vedem prin filme!

| aalexandradumitru a răspuns:

Banuiesc ca ai 14 ani, nu? eu am 13. dar visez sa devin actrita. insa trebuie munca si mult talent. stii ce nu imi place? la tv apar copchii de 2, 3, 4...11, 12,13 ani fara a face ceva. unii se nasc sa devina actori.iar cei care isi dau silinta nu primesc nimic.nici nu sunt cautati. se promoveaza prostia si tampenia asazisilor actor si regizori care nu mai fac filmele alea cu care sa te bucuri ci de astea cu sticate care sun goale in direct.eu vreau sa fiu si regizor si am un scenariu in care am pus si scene inspirate din mai multe filme si piese de teatru.eu stiu ca daca am incredere in mine si in Dumnezeu "pot muta si muntii din loc"

| eudoreu a răspuns:

Si eu vreau sa devin actrita si am 13 ani.Cred ca primul pas e sa mergi la niste cursuri de actorie sau ceva de genul.Snoozer97 are dreptate:ASCULTA_TI INIMA! dar cred ca dac vrei sa joci in filme romane sau la Holywood ai nevoie de putin noroc.Sunt multi cu mult talent si incredere dar nu au avut sansa de a fi descopriti. Oricum cred ca daca ai talent si incredere in tine(cel mai important) vei reusi sa faci orice. Daca vrei cu adevarat poti. Succes!

| Snoozer97 a răspuns:

E o meserie frumoasa dar daca tie iti place nu trebuie sa te opreasca nimeni, sfatul meu este sa te faci, asculta-ti inima

| IceBoyBeLo a răspuns:

Si eu vreau sa devin actor. Fac 13 ani si cand eram si in clasele mai mici faceam tot felul de spectacole. Dansuri, Cantece etc... Si ne dadeau sa invatam cate 1 pagina 2 de A4 si le invatam credeti ca am vreo sansa? In viata reala ma mai prefac uneori si par destul de convingator