| Alinxtremex a întrebat:

Hei, daca puteti va rog dati-mi niste sfaturi despre actorie. Am 14 ani si de cand eram mic vreau sa fiu actor. Sunt din Curtea de Arges, deci cursuri nu se fac aici. Ce profil s-ar potrivi la liceu? Iar apoi ce ar fi bine sa fac? Am nevoie de niste sfaturi, ce as putea sa fac acum, pentru a ma pregati? As vrea sa joc in filme, nu sa fiu actor de teatru.

2 răspunsuri:
| Mimy123 a răspuns:

Ai putea sa faci un liceu de arte. Poti cauta cursuri de actorie, daca nu gasesti in Curtea de Arges, cauta in zone mai apropiate, dar pentru inceput vor fi ca actor de teatru, ca sa inveti bazele actoriei. Mai tarziu, te poti interesa de casting-uri, poti merge la auditii, si nu se stie niciodata happy Succes!

| Alinxtremex explică (pentru Mimy123):

Multumesc! Liceu de arte nu stiu daca reusesc, pentru ca ai mei vor sa merg la liceu aici in oras, iar apoi cred ca o sa fac U.N.A.T.C.-ul.