| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Ziua buna! Am 16 ani si de mic mi-a placut sa desenez.Pe, viitor as dori sa devin designer/artist grafic. Vreau sa ma apuc serios sa invat sa desenez, si in acest scop am descoperit cartea "Scoala de desen" scrisa de Andras Szunyoghy.Este o idee buna pentru a incepe totul "de la 0"?

Răspuns Câştigător
| Ashdglsdk a răspuns:

Normal ca este o idee buna. Si mie imi place sa desenez si cu totul ca lucrurile se invata prin exercitiu, sunt anumite reguli pe care trebuie sa le cunosti, fie ca vrei sa desenezi realistic sau nu. Chiar si atunci cand incerci un stil mai cartoonish sau caricatura, atunci cand exagerezi o trasatura le domolesti pe celelalte, tot timpul se tine cont de un anumit raport. Sa nu mai vorbim de culori. Daca chiar esti interesat cu adevarat de desen atunci iti recomand sa-l studiezi pentru ca este foarte complex si interesant. Sper ca iti vei indeplini visul in lumea artei. Succes!

3 răspunsuri:
| P4rAd0x a răspuns:

Salut, TipulCiudatDinSpateleFarmaciei.
Nu vad de ce nu ar fi, pare o carte in regula. Succes cu invatatul. :")

| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei explică (pentru P4rAd0x):

Parea fenomenal de complicata si detaliata...Anatomia oaselor etc.

| Vinyclowa a răspuns:

Prietene intotdeauna cand vrei sa faci ceva serios te apuci de la 0. Deci e o idee buna.