| FPI a întrebat:

2.3 benzina sau 3.0 diesel, ce ati alege? happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Benzinara are un zgomot placut la motor si iarna nu da probleme la pornire daca te plangi ca consuma multa benzina exista si bicicleta sa mergi cu ea la munca iar cu masina numa la cumparaturi si la un eveniment important.

| Sofer a răspuns:

2.3 Benzina.

| mixxjim a răspuns:

Depinde pentru ce o vrei, cum o s-o folosesti, daca e noua sau nu, cati km. au la bord daca nu sunt noi. Daca o folosesti doar in oras ia-ti pe benzina, daca faci multe drumuri lungi atunci, teoretic, cea diesel e mai buna. Spun teoretic pentru ca practic la noi nu se poate spune ca se circula, ci doar se chinuie si masinile, si soferii. O diesel, mai ales de 3.0 se chinuie rau cu mersul "pe loc" din oras, iar piesele la diesel sunt mai scumpe decat la benzina. Intra mai degraba pe forumuri specializate pe auto sa mai vezi niste pareri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Benzina

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Depinde de multi factori : putere, cuplu, consum, marca, etc.

| AliceIDK a răspuns:

Depinde pentru ce vehicul.
Btw, a-si alege 2.3 benzina.

| paulmicutz a răspuns:

2.3 benzina. Nu te lasa la greuwinking

| gazaru a răspuns:

3.0 diesel

| Alban_Bogdan_1992 a răspuns:

2.3 benzină.

| al3x_2379 a răspuns:

3.0

| tutankamon1 a răspuns:

Niciunul. 2.0 diesel