| TheHeineken a întrebat:

daca ar fi sa faceti scoala de soferi ce ati alege benzina sau diesel ( argumentati ).

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Eu am făcut școala pe diesel, am dat traseul pe benzină și conduc de mai bine de 5 ani benzină.
Dacă ești bun, nu are importanță motorul.

| RB26DETT a răspuns:

O masina cu motorizare diesel este mai usor de condus deoarece poti pleca foarte usor de pe loc chiar si cu putina putere, motoarele diesel au putere la turatie mica, pe cand cele pe benzina sunt putin mai sofisticate [nu cu mult] eu unul am condus masini si cu motoare diesel si cu benzina, cand am condus dieselul mi s-a parut foarte simplu, mi-a placut, am incercat sa plec de pe loc cum am plecat cu dieselul si s-a inecat motorulwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Benzina ca inveti mai bine plecarea din loc / panta

| neutrino a răspuns:

Scoala de soferi este recomandat sa o faci pe o masina asemanatoare cu cea pe care tu doresti sa ti-o cumperi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand trebuie sa faci cum ti-a zis neutrino!

Dar mai bune sunt cele diesel!
E si mai ieftina pe diesel!

Sper ca te-am ajutat!

Sal, sal!

| Braunion a răspuns:

Diesel, ca-ti moare motoru mai greu la examen. Benzina trebuie turata mai mult si s-ar putea sa-l deranjeze pe militian chestia asta. Iar sa pleci cu benzinarul numai din ambreiaj e mai complicat.

| MasterChyef a răspuns:

Benzina ca inveti mai bine plecarea

| alexro93 a răspuns:

Diesel cred eu...in caz de nu esti asa "expert" la condus si iti mai moare motorul diesel-ul este recomandat pentru proba practica...asta e parerea mea