| gabygi a întrebat:

Ajutor! happy Am o intrebare care are opel corsa (1996) cu motor de 1.2 si l-a inmatriculat in tara la noi cat este taxa va rog seriozitate si multumesc happy

Răspuns Câştigător
| cata0891 a răspuns:

Aceeasi masina o vreau si eu.nah...bugetul e cam mic.intr-adevar taxa este 360 de euro.si nici nu beneficiem de cei -25% de la 01.01.2012.reducerea asta se aplica doar la motorizari de peste 1.4 unde taxa este 830.

4 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Poti calcula taxa auto aici http://www.autobizz.ro/taxa-inmatriculare.php

| busu11 a răspuns:

Am dat 1500 de euro la unul din 94 al tau cred ca il iei cu 1000euro

| gabygi explică (pentru busu11):

Asa mult:O:OO:O:OO:O pai cum asa ca peste tot scrie 360 de euro ca ii taxa mica