| SpidySpidy a întrebat:

Am 12 ani de la ce mărime de motor pot sa conduc fara permis ( cea mai mare mărime de motor

3 răspunsuri:
| volkswagenalh a răspuns:

Nu poti conduce un vehicul fara carnet, îmi pare rau sa iți spun.
Daca vrei neaparat sa conduci poti astapta pana la 16 ani, poti da categoriile: AM-Scuter care sa nu depaseasca 49 cm3.
A1-motocicleta care sa nu depaseasca 125 Cm3
B1-autovehicul cu capacitate cilintrica maxima de 600 cm3.
Daca vrei categoria B trebuie sa ai 18 ani înpliniți, bafta!

| SpidySpidy explică (pentru volkswagenalh):

Dar sunt ateveuri pentru copii de 7-11 ani, de ce nu as putea eu care am 12 ani

| suntserios a răspuns (pentru SpidySpidy):

Nu exista atv uri pentru copii. Orice vehicul cu motor necesita permis conform legislatiei rutiere. Tu la 12 ani nici cu bicicleta nu ai voie pw drumul public