| T4zu a întrebat:

Salutare.
Am lovit recent o masina (Audi, Nou), cu bara din spate cand am iesit din parcare. M-am inteles cu proprietarul si el vrea asigurarea, deoarece masina e noua si el vrea sa o repare in reprezentanta.
Exista o modalitate de a recupera bunul deteriorat dupa reparatie? (vreau sa il repar eu, deoarece nu este grav deteriorat, doar ciobit)
Multumesc, funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti recupera nimic, dar daca propietarul masinii dupa schimbarea barei o cere pe cea veche, atunci este posibil sa o primeasca.
Daca omul a cerut sa-i fie facuta masina la repreznetanta Audi, nu cred ca il interseaza ce vei tu cu reparat si pastrat, el vrea sa-i platesti schimbarea barei, ceea ce mi s epare f normal, odata ce este masina nou nouta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu nu, el poate da