| nikoleta93 a întrebat:

Am dat de permis si momentan nu mi'au dat permisu merg cu dovada de le ei, cu dovada asta merg pe unde vreau? ca am inteles de la cineva ca nu pot sa merg pe unde vreau si tr sa merg cu insotitor este adevarat? dau fundita

8 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Poti merge doar in judetul din care esti.

| dink08 a răspuns:

Se mai dau dovezi? eu am dat in august 2009 si nu pe vremea aia nu se dadeau dovezi. Mi-a zis politistul cu care am dat ca pot circula fara permis(pana il primesc) numa in judetul din care sunt, deoarece daca ma opreste garcea si ma cauta in baza lor de date sa ma poata gasi in judetul meu.Acuma nu stiu ce so mai schimbat.

| Damian a răspuns:

Nu mai, esti libera sa rulezi oriunde vrei tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e adevarat poti merge unde vrei aia e o dovada pe un anumit termen daca expira scoti alta, mergi pe unde vrei cu dovada si permisul.Eu am 18 imi juma am luat permis din primatongue si am fost si la mare cu dovada aia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este dovada ca ai permis de conducere. pe permisu de conducere nu scrie ca ai voie sa mergi doar pana acolo. deci... poti merge unde vrei

| sweety_9492 a răspuns:

Nu stiam ca se da dovada cand dai de permis ci doar cand ti-l retin...eu cand am dat in 2008 nu mi-a dat nimic am asteptat sa imi dea pemisul 1 zi 2 nu-mi mai amintesc! sau asta e de acum mai recent?!

| amma_9920 a răspuns:

Trimitemi si mie modelul la dovada

| amma_9920 a răspuns:

Trimitemi si mie modelul la dovada