| nikoleta93 a întrebat:

Am dat de permis si momentan nu mi'au dat permisu merg cu dovada de le ei, cu dovada asta merg pe unde vreau? ca am inteles de la cineva ca nu pot sa merg pe unde vreau si tr sa merg cu insotitor este adevarat? dau fundita...

3 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Ptr ca este prima data si pentru toti cai care nu stiu, este o perioada in care dupa ce ti-ai luat permisul (daca nu ma insel o luna sau doua ) cand nu ai voie ca incepator pe drumuri nationale.Si tu ai dovada ca ai luat un examen, mare atentie! asta este diferenta! Ca poate militianul o sa te ierte.asta este altceva, dar pana nu-ti ridici permisul nu ai voie la volanul unui autoturism fara instructor. Ai asteptat atat ca sa da kicx! Astia cu parerile...cititi regulamentul, ca de femei la volan suntem satui! Bafta si fara incindente sa-l stapanesti!

| cristi_6546 a răspuns:

Cel mai bine intrebi la politia rutiera ei stiu cel mai bine

| maryutza_2205 a răspuns:

Da poti a mergi pe unde vrei uh, si daca te descurci poti sa mergi si singur, permisul iti vine la 8 9 zile d cand ai dat examenul... sper ca ti-am fost d folos