| Vadik a întrebat:

Am de a alege dintr-un BMW seria 5 si Audi A4! ce sa aleg? ce este mai bun?

Si de care mai bine sa aleg? Diesel sau Benzina?

funda celui mai explicit rasp.

13 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Ai permis? ca ziceai ca n-ai. l-ai luat asa, intr-o saptamana? happy

| komunistu a răspuns:

Audi.
BMW are tractiune spate, iar tu nu ai experienta. Ai fi uimit ce usor iti derapeaza spatele intr-un seria 5. Din cauza asta nu am luat BMW, ci masina cu tractiune fata. big grin

| Alexandru a răspuns:

Pui intrebarea asta ca sa te lauzi in fata userilor sau chiar esti in dubiu? ma rog, trecem peste...
Pai amandoua sunt masini germane deci foarte bune si fiabile, teoretic.Acum,iti dai seama, conteaza anul de fabricatie, starea masinii, rulajul pe care il au, este imposibil sa iti dai cu parerea asa virtual pana nu vezi ce si cum...
Si referitor la combustibil Dieselul este mai performant chiar daca configuratia motorului este una mai complexa.

| Alexandru a răspuns:

In regula. Imi cer scuze. Numai bine si sa faci o alegere buna. succes!

| imortal a răspuns:

Si pe mine tata m-a pus sa aleg intre avion particular si elicopter si nu stiu c sa aleg tongue audi a4 diesel.

| criminal a răspuns:

Ia`ti o dacie.

| Sofer a răspuns:

Pe benzina merita daca ai un supercar de minim 150 cp sau mai multi cu 6 cilindri in linie.
Daca ai buget sa intretii bmw iti recomand 520d de 163 cp.
Audi A4 1.9 TDI 131 CP e racheta consuma ceva mai mult dar nu e rau nici 1.9 TDI 101 CP(Pe asta ti-l recomand).

| Vadik explică:

@Alexandru p/u ce sa ma laud? sunt unicul pe lume care are asa masina? nu am vrut asta sa fac. nu stiu ce sa aleg iata ce sad oricum mersi de rasp

| Vadik explică:

@criminal buna gluma

| Vadik explică:

@rosto acum invat permsiu il primesc la ziua mea de nastere si masina tot! tongue

| Vlad132 a răspuns:

Eu as alege bmw-ul deoarece are performante fata de un audi...audi e bun la pret si atat...

| alextenea15 a răspuns:

Pai eu as prefera un A4 nou are motoru mai puternic si iti zic eu sa alegi Diesel este foarte bealea masina vrea si tata sa isi ia asa ca spor la treaba

| alextenea15 a răspuns:

Pai eu as prefera un A4 nou are motoru mai puternic si iti zic eu sa alegi Diesel este foarte bealea masina spor la treaba