| alexandre97 a întrebat:

Am de ceva vreme un modulator fm cu stic si pana acum a mers acum se aprinde caut pe casetofonul masini frecventa si nu o gaseste ma puteti ajuta

4 răspunsuri:
| iKronstadt a răspuns:

Nu se mai realizeaza paritatea intre modulator si radioul masinii. Modulatorul este defect!

| ashta a răspuns:

Frecventa este 89.0 eventual 89.1

| Jax16 a răspuns:

Schimba frecventa modulatorului.
Uneori se schimba singura cand treci prin locuri unde se afla un alt modulator cu aceeasi frecventawinking

| teo007 a răspuns:

Daca nu merge cum au spus cei de dinainte poti sa iti calibrezi casetofonul