| Ady21 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine?
Am un modulator pentru masina, dar chestia e ca nu stiu sa ii setez o frecventa "libera" astfel incat sa se auda clar...am setat casetofonul masinii cu frecventa de pe modulator dar tot nu se aude 100% clar are inreruperi si se aude un zgomot pe fundal...cine imi poate zice cum sa fac modulatorul sa se auda clar? am vazut la alte persoane ca se aude foare bine dar frecventa setata de ei la mine se aude urat!

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

100% clar o sa se auda cand folosesti un CD original, sau chiar si o copie dar cu muzica la 320Kbps, modulatorul nu este pentru cei pretentiosi...

| Ady21 explică (pentru ombladon):

Ai dreptate! M-am comvins!

2 răspunsuri:
| UnTipMisto a răspuns:

Pe moduator ai optiune de a schimba frecventa, in functie de modulator ai mai multe posibilitati sau chiar toata banda la dispozitie, cind pornesti modulatorul ai o frecventa afisata din butoane stanga dreapta poti modifica frecventa asta nu inainte de a selecta butonul CH de pe modulator sau orice alt buton de ferecventa in functie de modulator, apoi simplu cauti acea frecventa pe radioul masinii, sper ca am fost explicit...