| WayhaughtK a întrebat:

Am dupa cate sedinte de condus te descurci cum trebuie?
Eu dupa 5 sedinte, inca imi mai moare motoru cand ma grabesc. Si mai fac greseli.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie-mi mai murea motoru și după ce am luat permisu, așa că...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa ce iti iei permisul si faci vreo 3-4.000 km o sa dispara si greselile

| OldSoul a răspuns:

Vei incepe sa te descurci din ce in ce mai bine dupa ce iti iei permisul si o sa mergi singur in masina unde vrei.

De obicei, cand stai si astepti sa primesti indicatii de la alta persoana incotro te indrepti, incepi sa faci greseli deoarece nu stii o destinatie exacta si nu-ti poti face traseul in minte.
Cel putin asa a fost la mine, dupa ce am terminat scoala de soferi am inceput sa conduc ceva mai bine deoarece nu aveam pe cineva care sa ma "intimideze" si stiam unde merg, si cum sa ajung acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de la șofer la șofer. E normal să greșești la început. Oricum până termini toate ședințele sigur te vei descurca mai bine.
Când eram eu la școala de șoferi am asistat în timpul unei ședințe de condus a unei femei. Gen eu eram la rând după femeia aceea, și vreo oră, sau cât era ședința, am văzut tot ce a făcut. Avea traseul în ziua următoare, și când ieșea din parcare o lua pe contrasens... de fiecare dată. N-avea femeia nicio treabă. laughing
Practic, poți să fii un șofer bun după câteva ședințe, sau să termini toate orele și să fii paralel cu condusul.
Dacă simți că nu te descurci, mai ia-ți niște ședințe suplimentare. Mai bine le iei înainte de traseu decât după. laughing

| GouDidodino a răspuns:

Da cine te grăbește cu scoala?

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Daca simti ca nu te descurci, si iti este frica de condus poate cel mai bun lucru ar fi sa nu conduci si sa nu risti siguranta altora

| Phantelul a răspuns:

Salut, hai sa iti spun experienta mea cu condusul, am luat sala pe 19 decembrie 2019 si am condus o masina diesel ( la sedinte mi-a murit motorul pana la sedinta 4 sau 5 undeva pe acolo ) si azi am mers cu o masina pe benzina undeva la 50 de km si mi-a murit motorul de x3 ori pana m-am obisnuit si am apasat pe acceleratie mai mult cand plecam, dupa faceam plecarile foarte bine. Ideea e sa mergi cat mai mult sa iti iei si ore suplimentare si daca esti si din Bucuresti chiar inveti sa pleci de pe lochappy

| Adriann007 a răspuns:

Inseamna ca instructorul este de vina, nu stie sa explice. Dupa ce iei permisul iti recomand sa cumperi masina automata, este nemaipomenita.