| Alinutz1997 a întrebat:

Am dus masina la mecanic si mi-a schimbat capeti bara, flansa+rulment telescop, pivoti, bucse mari din brat, bucse bara stabilizatoare.
dupa 2 saptamani a incepun sa imi bata cv la roata din dreapta fata.
de la ce poate sa fie acea bataie? precizes ca se aude doar la denivelari.

Răspuns Câştigător
| TorokJanos a răspuns:

Bucsele mari din trapez nu au fost montate conform caci au un semn pe ele, daca nu le respecti cauciucul se rupe din nou la scurta vreme si normal ca bate din nou., dar se pot intampla si altele depinde ce masina este.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie ridicata roata respectiva, si tras de ea, pe directia fiecarei piese. Un mecanic isi da seama imediat de unde e (capat de bara, pivot, bucse, ceva spre caseta de directie, etc).

| blAster85 a răspuns:

Pivot neschimbat si platit, eu de aia imi schimb tot acas si daca e ceva mai grav o duc si stau acolo.

| Besting a răspuns:

Cele mai frecvente motive fiind fie pivotii dusi, fie bieletele de directie sau capatul de bara, dar cel mai bine te duci la un servis acolo mecanicul va sti care e problema.