| Havi a întrebat:

Am facut rost de la o cunostinta de un lacat de bicicleta,dar nu mai are cheia, se poate face o cheie noua? Daca da, as dori si un pret, MS anticipat

Răspuns Câştigător
| Vio199 a răspuns:

Da. La un magazin de chei. O copie de cheie costa in jur de 4-8 lei. Pentru a face o cheie dupa un lacat nu stiu. Dar nu stica si nu deranjezi sa intrebi la un magazin de chei.

| Havi explică (pentru Vio199):

Mersi de ajutorhappy

| Vio199 a răspuns (pentru Havi):

Cu drag

| cfrtobias a răspuns (pentru Vio199):

Nu cred ca se poate face cheie daca nu este cheia deja intra la furt

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu mai ai cheie de rezerva, nu știu dacă se mai poate face ceva. Ca sa îți poată copia, mai întâi trebuie sa duci alta cheie. Mai bine cumperi tu un lacăt ( antifurt) de la hervis sports. Costa doar 60 lei, eu am cumpărat același model și sunt mulțumit.

https://www.hervis.ro/......OR-1337307

Daca ai magazin hervis în zona, îl găsești si în magazin. Eu din magazin am luat. Are protecție 7/10, iar dacă vrea cineva sa fure are de meșterit pentru ca e lanț în interior.

| Daniel323 a răspuns:

Ai dat funda la un raspuns de rahat.Din moment ce nu mai ai cheia, la ce te ajuta sa stii ca te costa x lei sa fai o copie dupa o cheie?
Nu este rentabil sa faci cheie la un lacat la care ai pierdut cheile, punct.
Costa mai mult decat 10 lacate noi.
Din moment ce ai apreciat raspunsul gresit este clar ca nu stai pre bine la capitolul inteligenta nici tu.