| Aintz a întrebat:

Au un Fiat Stilo 1.6 benzina din 2002!
Nu imi recunoaste cipul din cheie ( o zis cineva)!
Cand ii dau la automat ea invarte motorul dar ceva nu o lasa sa porneasca!
Imi apare in bord,, o masina cu un lacat pea ea, inchis" de culoare galbena!
Cum pot sa restartez cheia sau ce trebuie facut?
ajutati-ma va rog!
Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut Aintz, uite ce trebuie sa faci :
1. Cauta sa montezi o alta baterie incarcata, pune cheia in contact, asteapta sa se aprinda becurile din bord, daca becul cu lacat ramane aprins, pe pozitia MAR, cu cheia in contact actioneaza inchiderea centralizata, pe inchis sau deschis, ar trebui sa se stinga becul cu lacat, daca nici asa nu reusesti, incearca altfel, roaga un prieten sa te traga cu masina incat sa ajungi la peste 30km/ora si asa trebuie sa porneasca. Tie iti este dezactivat codul de cheie, iar tras iti spun ca se reactiveaza singur! Bafta!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Jicarean_Calin_1960):

Astept un raspuns daca ai pornit-o!

3 răspunsuri:
| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

Incearca ce a spus Jicarean cred ca sar poate sa aiba dreptate

| Padurean_Lazarica_1988 a răspuns:

Aceeasi problema am si eu care stie ce e de facut?