| anonim_4396 a întrebat:

Am fost in Austria si masina mea nu avea o stare tehnica buna, m-au oprit austrieci m-au dus la servici aveam probleme tehnice cu franele/cauciucuri mi-au luat talonul si numerele de la masina ce e de facut acum, am adus masina in Romania acum dar nu pot circula face nimic.

1 răspuns:
| WPP a răspuns:

Salut, remediaza-ti problemele, obtine o hartie oficiala (sampilata de service) trimit-o prin fax la cei din Austria si pune-i sa-ti trimita numerele sau o hartie oficiala cu care sa te duci la noi la politie sa iti elibereze alte numere. Ceea ce ai patit este asemanator cu "trimiterea in RAR" de catre Politia Romana cand nu au suficienta putere sa te sanctioneze pe moment!