| Gizy a întrebat:

Am si eu o problema cu un volkswagen passat. Nu mai am niciun ACT la ia si as vrea s-o trec pe numele meu, cum procedez? ce e de facut?
(acum 2 ani mi-a adus-o un prieten in tara nu am apucat s-o inmatriculez deoarece amicului meu iau furat actele intr-o benzinarie din Austria. in fine ma despagubit cu o anumita suma de bani dar in fine. Am dus masina la tara unde am zis ca pot circula cu ia fara probleme, dar din pacate m-a prins seful de post de acolo si (prin niste pile) nu sa ajuns mai departe la judet, dar mi-a luat numerele la masina. Masina nu e furata)
Ofer FUNDA celui ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Pai fara actele acele originale din Germania sau de unde ii adusa masina nu poti sa faci nimic! Pt ca daca era inmatriculata la noi da dar asa nu mai poti sa faci nimic ca sa=o inmatriculez la noi!

4 răspunsuri:
| CatalinOrzan a răspuns:

Ai fost minţit de acel prieten!

| CatalinOrzan a răspuns:

Ai fost minţit deoarece maşina trebuie radiată din ţara din care a adus-o pentru a nu plati impozit.

| Gizy explică (pentru CatalinOrzan):

Nu stiu ce sa spun, dar nu cred, pentru ca ma despagubit cu 3000 Euro
si masina e la mine

| BoykaAlexandru a răspuns:

Da