| Besliu_Raul_1997 a întrebat:

Am fost la un service să îmi montez bara față și mi-a spus că nu am instalație de proiectoare deși bara avea proiectoare, acum ori nu a vrut să îmi monteze proiectoarele sau chiar nu pot avea proiectoare pe mașină? Apropo am o Skoda Fabia din 2004.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poti sa-ti montezi proiectoarele.
Doar ca pe langa proiectoare mai ai nevoie si de instalatia electrica propriuzisa, altfel vei avea proiectoarele doar de decor, asta daca nu cumva a avut masina ta proiectoare de fabrica.

| Besliu_Raul_1997 explică:

Prima bară pe care am avut-o avea loc de proiectoare dar nu avea proiectoare, mi-am luat proiectoare cu gândul să mi le pun, deci nu am nicio șansă să îmi pun proiectoare?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Besliu_Raul_1997):

Ai sanse sa-ti pui proiectoare, insa iti trebuie si instalatia electrica.
Deci, pentru a pune proiectoare, nu e suficient sa pui bara cu proiectoare, trebuie sa mergi si la un electrician, pentru a face traseul electric, din panoul de sigurante la bord, apoi in cutia cu relee, iar de acolo la proiectoare.
Nu este imposibil, doar ca nu e asa simplu. Poti gasi instalatie pentru proiectoare din dezmembrari, sau ti-o poate face electricianul la fata locului.
S-ar putea sa fii nevoit sa schimbi si blocul de lumini, daca nu ai comanda pentru proiectoare pe el.

| Besliu_Raul_1997 explică:

Și toastă treaba asta cât poate să coste?