| teclado a întrebat:

Am luat un logan din 2007 motorina. Am problema cu semnalizarea dreapta spate!
Nu se aprinde de loc becul de semnalizare
Dar în timpul în care ar trebui să se aprindă se stinge becul de poziție dreapta spate și stă stins atâta timp cât becul de semnalizare dreapta față este aprins.

Alta rugăminte la voi dacă veți logan faceți-mi și mie un filmuleț clar în care să se înțeleagă clar pe unde băgați mâna și cum faceți să scoateți becul de la poziție dreapta față fără să dați jos bateria.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

" logan. problema cu semnalizarea dreapta spate...în care ar trebui să se aprindă se stinge becul de poziție dreapta spate"

e un scurt circuit clar (soclu montat aiurea, fire ce se anting și n-ar trebui)

"faceți-mi și mie un filmuleț clar în care să se înțeleagă clar pe unde băgați mâna " - cum ai vrea, cu sunet sau cu subtitrare?

| AlexandruIonescu86 a răspuns:

Problema pare electrică. Verifică conexiuni, siguranțe, becuri. Pentru filmuleț, caută tutoriale pe YouTube sau consultă un mecanic. Succes!

| SchmidtHarald a răspuns:

Am reparat mai demult unul..desfa stopul undeva un bec are contactul cu tija de contact intrerupt si provoaca un scurt eu am rezolvat cu o bucatica de hartie am bagat intre dulia becului si locasul de prindere