| anonim_4396 a întrebat:

Am o baterie auto de 55 ah, cu redresorul fierbe lichidul dar masina nu mai porneste fara robot, am gasit la un magazin de baterii auto ca ei fac si reformatare.Ma va ajuta aceasta reformatare? pretul este de 25 ron merita sa incerc?

3 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Daca bateria nu da nici un semn de viata, nu are rost sa o reformatezi...

| Ovidiu_Dutu_1993 a răspuns (pentru ombladon):

Nu o mai pot salva? cu redresoru am incercat am zis ca incerc si cu resoftarea poate o mai pot folosi iarna asta macar.

| ombladon a răspuns (pentru Ovidiu_Dutu_1993):

Nu spun ca nu se mai poate face nimic cu ea, dar chiar daca o reformatezi acum, nu cred ca o sa treci peste iarna cu ea.