| Adrian2666 a întrebat:

Am o drujba nou si nu porneste. Iam pus tot ce trebuie am urmat pasii de pornire exact cum scrie in manualul de instructiuni, dar nimic dupa 10 min de tras la sfoara a inceput sa curga ulei negru pe teava de esapament. Nu mai stiu ce sa ii fac sa porneasca!/

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cumva ai pus ulei acolo unde trebuia sa pui benzina? Nu are ce cauta uleiul pe teava de esapament. La modul serios vorbind.

| Adrian2666 explică (pentru darrio2007):

Benzina nu ulei (scuze ) am inteles ca trebuie sa ii fac niste reglaje dar nu stiu cum

| darrio2007 a răspuns (pentru Adrian2666):

Probabil ca ii bagi cam multa benzina la pornire si se inneaca. Verifica si bujia totusi.

| Adrian2666 explică (pentru darrio2007):

Mda mersi nu este sigur treaba asta...

| CatalinVictor1985 a răspuns:

Trebuie sa mergi de unde ai cumparat-o si sa o schimbi. Cred ca ai luat garantia la ea daca spui ca drujba e noua. Cere alta noua sunt obligati sa o schimbe din moment ce a scos si ulei negru si nici nu merge

| Trandafir_Dan_Sebastian_1905 a răspuns:

Urcă-te cu ea in autobuz