| paulwowpanda a întrebat:

Am o intrebare foarte importanta...In momentul de fata sunt in sesiune si am facut scoala de soferi in Constanta(eu fiind din Galati).Am chitanta de la CEC, cazierul si fisa de scolarizare.Pot da sala si traseul in Constanta? Din cate am inteles iti trebuie o viza de flotant.Documentul in care atesta ca stau in camin este destul? Mai trebuie sa platesc ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere actuale poti sustine examinarea numai acolo unde ai adresa de domiciliu sau resedinta (flotant), citez:
"ART.3.(1) Examinarea se efectuează de către serviciul public comunitar pe a cărui rază de competenţă teritorială:
  a) candidatul îşi are domiciliul sau reşedinţa în sensul art. 23^1 alin. (2) din ordonanţa de urgenţă;"
Daca n-ai viza de flotant nu este luat in considerare alt document. Ma mira ca nu ti s-a facut viza de flotant la inceputul anului scolar, de regula li se face celor care stau in camine.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Decat sa mergi dupa parerile altora, mai bine dai o fuga pana la o sectie de politie si intrebi.