| anonim_4396 a întrebat:

Am o masina Fiat Doblo, din cate am inteles s-a spart placa de presiune.
Am mers cu masina, am lasat.o la soare, dupa o ora jumate am plecat iar... am mers cam 10 km iar apoi intra in treapta 1 din ce in ce mai greu...
Dupa 5 min nu a mai mers sa bag in nici o viteza cat timp motorul este pornit... specific ca intre pedala de ambreiaj mai este loc mana la podea...
as dori sa stiu de ce s-a spart... motivele.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pentru ca nu a fost schimbata. Chitul de ambreaj adica placa de presiune, rulment si disc de ambreaj trebuiesc schimbate la un anumit numar de km, se schimba placa si dupa aia totul va fi bine!

| blackbomb a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Masina nu are decat 58000 de km

| blackbomb a răspuns (pentru FurtunaDiesel):

Masina are doar 58000 km

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru blackbomb):

Pai cam asa se duc peste 45.000 de km!

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

E cu cablu de ambreiaj sau pe lichid cu pompă şi piston?