| chind a întrebat:

Am o motocicleta Hyosung Aquila gv125 in 4 timpi (2 pistoane) care nu a mai fost pornita de 1 an iar acum nu mai porneste. A stat cu rezervorul aproape plin. A pornit de cateva ori cu socul tras insa murea motorul in cateva secunde.

Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Prima oara curata carburatorul, filtrele, pune bateria pe redresor daca nu mai da curent pentru ca dupa un an ai toate sansele, si apoi in mod normal ar trebui sa mearga!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Man,cand porneste[cu socul tras], nu trebuie sa o accelerezi si nici sa impingi socul decat dupa ce incepe ea sa se tureze singura.