| Klaus666 a întrebat:

Am o nedumerire am o lista de masini si nu stiu ce sa cumpar
BMW 320D
Subaru Impreza
Volkswagen golf 4
Mazda rx-8
Mitsubishi Eclipse
Nissan 200 Sx
Astept pareri

6 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Deci daca ai zis ca vrei ceva putere si sa iesi in evidenta treaba sta in felul urmator:

Golful pica...e destul de popular, il vezi cam peste tot.

Mazda Rx8 e super ca si masina din toate punctele de vedere, dar este foarte pretentioasa si greu de intretinut (are motor cu piston rotativ, daca iti pica ceva multi mecanici nu se baga, trebuie motul sa fie incalzit cand pleci ca altfel risti sa il strici si in plus mai consuma si exagerat.)

Subaru, iar e fain si din cate stiam ca este 4x4, deci rupe... faci niste cerculete cu el de moare lumea big grin, consuma destul.

De nissan nu stiu sa iti spun mare lucru, dar modelul ala mi se pare cam vechiut (ma refer la modelul pe care il stiu eu mai popular)

Dupa parerea mea as alege ori BMW 320D care are un raport bun intre putere si consum, sau mitsubishi eclipse.

Eu ti-am dat doar o parere, alegerea o faci tot tu.
Mult succes.

| Braunion a răspuns:

Depinde din ce ani sunt masinile...

| Klaus666 explică (pentru Braunion):

Eu unul sunt mai nebunatic vreau ceva cu putere

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

Eclipse, deoarece este o masina nu prea scumpa pentru care gasesti piese de schimb usor si de ex: pentru a schimba bordul, in orice alta culoare vrei sau ce model nu platesti numai vreo 200 de euro...de pe corid.com, este un ex, acuma depinde de prefferintele tale

| aaaaa_8179 a răspuns:

Volkswagen golf 4 e bunicel, dar depinde anul masinii, dotarile si pretul, daca vrei sa iti cumperi o masina eu zic sa te duci cu un mecanic priceput sa o vada si el si sa-ti dea o idee, sau pune-o pe tester. Mult succes.

| Ghost13 a răspuns:

Eu unu as prefera VW Golf.Da acuma depinde de km, consum, an, etc.