| hek_1931 a întrebat:

Am o problema cu masina am instalatie gpl pe ia si nu pot sa mai scimb de pe benzina pe gaz ce are si ce as putea face plisss masina e din 2000 si instalatia e pusa din 2008 multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Spune-mi daca se mai aprinde vreun led pe comutator. Daca nu se aprinde nimic, verifica siguranta de la instalatie, daca se aprind ledurile si totusi nu comuta, atunci e mai grav.
De obicei sunt 2 sigurante, una langa baterie si una langa cutia de sigurante si dupa simptome cea de langa cutia de sigurante este arsa! Verifca acea siguranta si daca nu consulta un mecanic fiindca pot fi chestii grave care in timp se pot lasa cu scurgeri de gaz si... Doamne fereste!

1 răspuns:
| a1doru a răspuns:

Cel mai indicat este sa mergi la un service care monteaza instalatii pe gaz.la asa ceva nu merge cu bricolajul tipic romanesc.risti sa iei foc...